Nareszcie rozszerzenie, na które czekała cała branża IT. Od dziś, od godziny 16.00, domena .CLOUD jest dostępna do natychmiastowej rejestracji. W pierwszej godzinie zarejestrowano prawie 10 000 domen.

Dlaczego warto zainteresować się właśnie tą domeną?

Od jakiegoś czasu, jesteśmy zasypywani nowymi rozszerzeniami domen. Zdecydowana większość nowych rozszerzeń, przechodzi jednak bez echa na polskim rynku. Powodów dlaczego tak się dzieje jest dużo, ale 3 są najbardziej widoczne.

 

BARIERA JĘZYKOWA – Anglojęzyczność tych rozszerzeń to jeden z powodów, iż większość z tych domen, nie jest przydatna dla polskiego przedsiębiorcy. Na palcach jednej ręki można wymienić rozszerzenia, które wpisują się w nasz rynek np.  .club, .top .online .media .pizza .hosting .email .guru, choć tutaj też nie ma nazw, które wbijałyby w fotel.

ILOŚĆ NOWYCH ROZSZERZEŃ – Wymieniliśmy tylko kilka rozszerzeń, w których widać pewien potencjał na polskim rynku, ale obecnie na rynku jest dostępnych ponad 241 nowych rozszerzeń! To prawdziwa dżungla. Jeszcze nigdy w historii rynku domen, nie było takiego zatrzęsienia nowych rozszerzeń, jak w ciągu ostatnich dwóch lat.

CENY NOWYCH DOMEN – Nowe domeny są bardzo drogie, w porównaniu z innymi rozszerzeniami.  Trudno się dziwić, bo sporo firm zainwestowała potężne sumy pieniędzy w pozyskanie danego rozszerzenia, promowanie go na targach branżowych i online, budowanie relacji z poszczególnymi rejestratorami, fundusze co-marketingowe i materiały reklamowe.  Chcą więc jak najszybszego zwrotu z inwestycji, więc zarówno cena rejestracji jak i odnowienia musi być adekwatna. Do wysokiej ceny rejestru, dochodzi jeszcze marża rejestratora i mamy całkiem pokaźną sumę do zapłacenia. W home.pl ceny nowych rozszerzeń czasami dochodzą nawet do 441 PLN. Całkiem sporo jak na cenę rejestracji, ale trudno się dziwić skoro rejestry żądają wysokich cen.

Nie znaczy to jednak, że wszystkie nowe rozszerzenia są dla rynku nieatrakcyjne. Na pierwszy ogień poszły rozszerzenia, o które nie walczyło wiele podmiotów, bo i same rozszerzenia nie zwalały z nóg. Nadchodzi jednak czas rozszerzeń, które NAPRAWDĘ mogą namieszać na rynku i które mają szansę odnieść globalny sukces na rynku. Domena .CLOUD to pierwsze  atrakcyjne rozszerzenie dla branży IT.

domena .cloud

 

Domena .CLOUD jest dostępna do bezpośredniej rejestracji dla każdego już od 16 lutego 2016. Od samego początku wzbudzała wiele emocji. Walczyło o nią aż 7 podmiotów w tym Google i Amazon, ale ostatecznie wygrała włoska firma Aruba SpA. Już w okresie fazy Sunrise  domena .CLOUD cieszyła się bardzo wysokim zainteresowaniem u największych graczy w branży IT, którzy nie tylko zarejestrowali swoje domeny na zasadzie ochrony swojej marki, ale postanowili wykorzystać domenę .CLOUD do promowania swoich usług w chmurze. Pełna lista takich firm jest dostępna tutaj, a wśród nich są tacy giganci rynku jak:

Odin – /czyli dawny Paralells/,

Weebly

Ubuntu

ePages

Jelastic

W fazie Landrush, który trwał do 5 lutego, domena .CLOUD zebrała 2 651 zamówień rejestracji co jest bardzo dobrym wynikiem, a dodatkowo ponad 200 domen trafi na aukcję domen premium.

Jest to już pierwsza znacząca różnica w porównaniu z innymi rozszerzeniami. Dodatkowo warto zauważyć, że:

Domena .CLOUD  jest rzadko parkowana, co dobrze wróży jej na przyszłość. Klienci po prostu mają pomysł na tą domenę i o to chyba chodzi.

Słowo cloud i cloud computing na stałe weszło do polskiego języka i jest używanie zamiennie ze słowem chmura obliczeniowa.

Niska cena domeny .CLOUD. Nową domenę .CLOUD możesz zarejestrować już od 29 PLN netto co jest naprawdę bardzo atrakcyjną ceną. Taką ofertę znajdziesz na stronie Forpsi.

 

No właśnie, kto będzie oferował domenę .cloud w Polsce oprócz Forpsi?

Na pewno zrobi to OVH. Już dziś na stronie firmowej jest informacja o dostępności domeny wraz z ceną  czyli 71, 96 PLN.

Domena .cloud jest także dostępna w GoDaddy w cenie  86 PLN za rok.

Także home.pl oferują domenę .CLOUD na swojej stronie już za 119 PLN netto.  Nazwa.pl prawdopodobnie będą mieć domenę .CLOUD w swojej ofercie. Nie wiadomo jednak, od kiedy. Nieznana jest także cena domeny w nazwa.pl

Listę firm, które obecnie oferują rejestracje domeny .CLOUD możecie znaleźć tutaj.

Reasumując, jeśli jesteś w jakiś sposób powiązany z branżą chmury, w sposób bezpośredni lub pośredni, to warto mieć taką domenę. Cena nie jest wysoka, a sporo atrakcyjnych nazw będzie dostępnych na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Dobre domeny .CLOUD można sprzedać z czasem za duże pieniądze. Pierwsza aukcja domen .CLOUD odbędzie się oficjalnie, na największej konferencji hostingowej WHD 2016 w Rust, który odbędzie się już w marcu.

kasa domena .cloud

 

Jeśli jesteś w szeroko pojętej branży IT, warto się przyjrzeć czy nie ma ciekawej nazwy dla Twoich usług lub firmy, dzięki czemu możesz promować swoją markę, firmę lub usługi w nowej szacie, tak jak to zrobiły największe firmy typu Odin czy Weebly.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *