Dokładnie rok temu, 27 lutego 2016 grupa Adweb zanotowała największą awarie w historii polskiego hostingu. Awaria trwała przez kilka miesięcy i niestety wielu klientów straciło swoje strony i dane. Kilka dni temu zaś, historia dopisała smutny koniec całej firmy Adweb. 24 lutego 2017 zmarł założyciel firmy – Bartłomiej Juszczyk.


Informacje otrzymaliśmy od przyjaciół Bartka, którzy wysłali nam informację, że w dniu 24.02 zmarł po ciężkiej walce z chorobą, która go także zmieniła. Wiele osób podczas awarii i po, była zaskoczona zachowaniem Bartłomieja i jego sposobu komentowania na swoim profilu. Znana była jego polemika z Pawłem Tkaczykiem na Facebooku. Wiele osób dziwiło się jak taka osoba mogła prowadzić firmę z zakresu PR.  Prawdopodobnie, powodem jego zachowań mogła być postępująca choroba, leki które brał i inne czynniki.

Osoby pragnące zachować anonimowość, twierdzą że Bartłomiej walczył z  rzadką chorobą genetyczną atakującą zakończenia nerwowe i niestety – w ostatnim okresie – mózg – jako zwieńczenie układu nerwowego.  Bartek w momencie śmierci miał 39 lat.

Chciałbym by ta wiadomość ostatecznie zakończyła falę hejtu i pozwoliła przejść do porządku dziennego tym wszystkim osobom które miały do Bartka pretensje o to, co się wydarzyło w zeszłym roku” – powiedział nam jeden z bliskich przyjaciół Bartka.

Bartłomiej Juszczyk zmarł bezdzietnie. Nie wiadomo jaki los czeka jego firmy, czyli grupę Adweb i spółkę Vogan / właścicieli firm hostingowych altblue.pl i group5.pl/ Nie wiadomo czy firmy zostały sprzedane, czy pozostawione same sobie. Rodzina poinformowała, że obie marki będą dalej działać i zostały odpowiednio zabezpieczone.

Historia awarii Adweb  – TUTAJ

Wywiad z Bartkiem na temat awarii – TUTAJ

Rodzina opublikowała oficjalne oświadczenie na profilu Juszczyka.  Tym samym smutno kończy się historia grupy Adweb i jej właściciela. Prosimy o wyważone komentarze. Otrzymaliśmy także informację,  iż pogrzeb Bartka będzie w piątek ( 3.03.2017 ) o godzinie 13:40 w kaplicy na cmentarzu w Batowicach przy ul Reduty.


04.03.2017 – Niektórzy czytelnicy nie wierzyli do końca w wiadomość na temat śmierci Bartłomieja Juszczyka. Wczoraj odbył się pogrzeb Bartka, a informację o tym można znaleźć na stronie Zarządu Cmentarzy Komunalnych w Krakowie. Na pogrzebie była rodzina i przyjaciele Bartka. Tym samym ucięte zostały wszelkie spekulacje. Prosimy o uszanowanie tego faktu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *