Nowy rok, nowe akwizycje. OVH jest właśnie na dużych zakupach. VMware, globalny lider w dziedzinie infrastruktury chmurowej i mobilnych rozwiązań dla biznesu, oraz OVH, globalny dostawca rozwiązań cloud, poinformowali, że OVH zamierza przejąć dział VMware vCloud Air. Nie ujawniono finansowych szczegółów transakcji. Ma ona zostać sfinalizowana w drugim kwartale 2017 roku.


Co właściwie kupuję OVH?  vCloud Air to chmurowe rozwiązanie VMware działające w oparciu o Software-driven Data Center. Zostało ono zaprojektowane z myślą o potrzebach przedsiębiorstw, którym zapewnia bezpieczne środowisko chmury hybrydowej. Niedawno wprowadzone usługi dwukierunkowej migracji bez przestojów oraz hybrydowa architektura DMZ pozwoliły klientom zwiększyć tempo migracji do chmury przy zachowaniu kontroli, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Z platformy vCloud Air skorzystało już wielu klientów będących liderami w swoich branżach, którzy zdecydowali się na wdrożenie środowiska chmury hybrydowej.


Jakiś czas temu, firma VMware zmieniła swoją strategię biznesową i obecnie planuje skupić się na dostarczaniu oprogramowania i usług związanych z chmurą hybrydową oraz współpracą między środowiskami chmurowymi. W związku z tym VMware przekaże OVH amerykańskie i europejskie centra danych vCloud Air, środowiska klientów oraz zespoły obsługi klienta. Po sfinalizowaniu transakcji OVH będzie świadczyć usługi pod marką vCloud Air Powered by OVH.

Firma nadal będzie używać technologii chmury hybrydowej VMware i ściśle współpracować z VMware w zakresie strategii rynkowej i wsparcia klienta w trzech sprawdzonych zastosowaniach vCloud Air: rozbudowie centrum danych, konsolidacji centrum danych oraz przywracaniu centrów danych po awarii.


Jakie będzie to miało przełożenie na rynek polski? Na pewno pomoże marce OVH wejść mocniej w sektor Enterprise, mając ze sobą gotowe rozwiązania hybrydowe, a także mocną markę VMware na pokładzie. Do tej pory, marka OVH kojarzyła się przez lata z low-brandowymi rozwiązaniami, nisko-kosztowymi dla sektora SMB. Nowa strategia pomoże marce OVH wejść na nowy poziom rozwoju biznesu. Pytanie co na taki ruch gracza konkurencja. OVH jasno podkreśla, że w Europie jest miejsce na 2 europejskich globalnych graczy w sektorze chmury i chcą być numerem jeden.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *