Od rana wszystkie media podają, że pod domeną kppis.pl nie ma już strony Klubu parlamentarnego PIS,  jest za to Klub Przyjaciół Pieczywa i Sera – nazwa idealnie pasująca na kppis.pl. Pytanie brzmi czy Prawo i Sprawiedliwość,  chce odzyskać domenę, ponieważ osoba, a raczej firma GetSo sp. z o.o. z Opola, która najpewniej  domenę przechwyciła, bardzo dobrze się zabezpieczyła, by domeny nie oddać.


Warto na wstępie zaznaczyć, że choć domena kppis.pl nie jest główną domeną partii rządzącej, jest nią domena pis.org.pl to jednak wizerunkowo wygląda to słabo. Domena raczej też nie  generuje dużo ruchu, więc nie jest to idealny zakup pod SEO. W/g SimilarWeb domena generuje 400-500 wejść miesięcznie, także szału nie ma.


Jak to się stało, że  nikt się nie zainteresował oficjalną stroną klubu parlamentarnego? Trudno powiedzieć. Warto pamiętać, że zanim domena spadnie, to jeszcze przez 30 dni jest w stanie wygaszenia. W tym czasie domena nie jest aktywna, ale można ją w każdej chwili przedłużyć i odzyskać. Najwidoczniej przez 30 dni nikt jednak się domeną nie zainteresował. Z tego można wywnioskować, że raczej żadne aktywne skrzynki pocztowe nie były założone w domenie @kppis.pl. Dodatkowo warto zauważyć, że strona kppis.pl, stałą  na starej wersji CMS Joomla 1.5, co także daje do myślenia pod kątem aktualizacji strony i bieżącego serwisowania.


Czy PIS będzie chciało odzyskać domenę? Pewnie tak, chociażby dla względów wizerunkowych. Ponieważ jednak nazwa kppis.pl nie jest w żaden sposób nazwą zastrzeżoną, może być to dosyć ciężkie. Być może PIS zdecyduje się odkupić domenę za rozsądną cenę lub zgłosi zażalenie do NASK – Naukowa Akademickiej Sieci Komputerowej – która jest narodowym rejestrem domen .pl i która jednocześnie jest instytucją rządową. Teoretycznie taki wniosek powinien być odrzucony, ale tylko teoretycznie.


Nie przedłużenie domeny w momencie kiedy domena przez 30 dni była nieaktywna, ale możliwa do odzyskania, bardzo źle świadczy o zapleczu IT całej partii. Na stronie Sejmu adres kppis.pl został zmieniony na pis.org.pl, dosłownie wczoraj po interwencji Onet.pl . Jednocześnie ciekawym jest fakt, ze do dnia dzisiejszego nie została zarejestrowana domena kp-pis.pl, która jeszcze dziś rano była wolna. Pozostaje obserwować losy domeny kppis.pl czy będzie to poczytny blog na temat sera i chleba, czy domena wróci do Prawa i Sprawiedliwości. Jak pisaliśmy na początku domenę przejęła najpewniej firma Getso sp. z.o.o. z Opola, której właścicielami w/g KRS są panowie Okoński Grzegorz i Olszyński Sławomir. Najpewniej sama domena może zostać oddana, ale firma sprytnie stworzyła fanpage strony na Facebooku, co już  generuje bazę fanów, czyli nawet jak domenę zabiorą to Fanpage zostanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *