.dotisto pomaga bezpłatnie i szybko znaleźć wolną domenę internetową

Domeny20 gru 20223 min. czytania

19 grudnia 2022 wystartowała w pełni niezależna i błyskawiczna wyszukiwarka domen internetowych .dotisto. To rozwiązanie, które pomoże Ci szybko znaleźć odpowiedni adres i nazwę dla nowej strony internetowej, sklepu e-commerce, konta e-mail, czy projektu. Narzędzie jest darmowe. 

Charakterystyka .dotisto

Twórca .dotisto postawił na funkcjonalne i intuicyjne w obsłudze narzędzie, które ułatwia poszukiwanie odpowiedniego adresu dla nowej strony internetowej, nazwy konta e-mail, czy też projektu. Na uwagę zasługuje szybkość działania .dotisto. Dostępność danej domeny sprawdzana i prezentowana jest już w czasie poniżej 200 ms. Narzędzie zachowuje przy tym dokładność na poziomie ~99,975%. To nie wszystko, ponieważ .dotisto jest nie tylko szybkie, ale również wydajne. Pokazuje dostępność domeny, a także propozycje innych rozszerzeń i w wybranych przypadkach inteligentne rekomendacje podobnych domen, które są możliwe do rejestracji. To ogromne ułatwienie dla każdego użytkownika. 

Dodatkowe funkcje 

Twórca narzędzia .dotisto nie poprzestał na podstawowych funkcjonalnościach. Wzbogacili rozwiązanie o szereg kolejnych, dzięki czemu narzędzie jeszcze lepiej wpisuje się w obecne potrzeby klientów oraz trendy rynkowe. Dodatkowe funkcjonalności to m.in.:

  • historia domeny (szybkie sprawdzenie ewentualnej historii danej domeny);
  • wymowa (czytanie domeny przez syntezator mowy);
  • znaki towarowe (weryfikacja danej domeny pod kątem rejestracji wśród zastrzeżonych znaków towarowych);
  • szukanie w Google (sprawdzenie, czy domena była wcześniej użytkowana);
  • kopiowanie domeny

Ponadto użytkownicy mogą jednym kliknięciem przejść na zajętą domenę i sprawdzić jej aktualną zawartość, a także takie terminy jak data rejestracji i wygasania domeny oraz informacje dotyczące jej właściciela w bazie WHOIS. Autor postawił na prywatność, dlatego historia wyszukiwań nie jest nigdzie zapisywana, ani dalej wykorzystywana

Postaw na dokładne sprawdzenie domeny przed zakupem 

Za powstanie narzędzia odpowiada Mateusz Mazurek, który doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest sprawdzenie każdej pojedynczej domeny przed jej zakupem. W ten sposób można zweryfikować jej wymowę pod kątem ewentualnych trudności w zrozumieniu, a także historię. Być może za poszukiwaną przez Ciebie domeną kryje się kontrowersyjna historia i watro postawić na inny wybór. W ten sposób unikniesz przykrych konsekwencji oraz ułatwisz sobie wejście na rynek. Im lepiej sprawdzisz każdą pojedynczą domenę pod kątem historii, rejestracji znaku towarowego itp., tym mniejsze ryzyko problemów w przyszłości. Na szczęście z .dotisto to bardzo proste. 

Rozszerzenia domen z całego świata

Kolejnym atutem .dotisto jest to, że narzędzie jest wyszukiwarką niezależną i otwartą na licznych rejestratorów. Dzięki temu sprawdza użycie nazwy w ponad 1200 rozszerzeniach domen z całego świata. Te są podzielone na 27 czytelnych kategorii, dzięki czemu rozwiązanie jest jeszcze bardziej intuicyjne i prostsze w obsłudze. Inteligentne podpowiedzi mogą pomóc Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Od niego może w dużej mierze zależeć przyszłość Twojej firmy, czy też projektu. 

Kluczem jest to, aby znaleźć dla siebie tą jedną, jedyną i oryginalną nazwę wśród 350 milionów zarejestrowanych obecnie na całym świecie. Choć na początku wydaje się to bardzo trudne, to na szczęście od 19 grudnia z .dotisto jest to o wiele łatwiejsze. Pod względem wydajności i szybkości działania, narzędzie to może odmienić rynek na dobre. Już teraz wiemy, że stanie się nieocenionym wsparciem dla szerokiego grona użytkowników. 

Ułatwienie procesu rejestracji domeny

Możliwość wyszukania interesującej Cię domeny na .dotisto korzystnie wpłynie na ułatwienie całego procesu rejestracji. Po sprawdzeniu nazwy można bezpośrednio z wyszukiwarki przejść na stronę rejestratora i dokończyć formalności. Lub skopiować nazwę domeny i zarejestrować ją w dowolnej firmie.

Wyszukiwarka w wersji polskiej dostępna jest pod adresem https://dotisto.pl i jego krótszą wersją – https://dotis.to