Jak szybkość stron internetowych wpływa na zachowanie internautów? Najnowsze badanie

Hosting20 gru 20225 min. czytania

Każdy z internautów nie raz spotkał się z sytuacją, że interesująca go strona internetowa ładowała się bardzo wolno. Jeżeli czas oczekiwania na dane treści jest zbyt długi, to z dużym prawdopodobieństwem odbiorcy z nich zrezygnują. Serwis JakWybraćHosting.pl zlecił agencji SW Research badanie na reprezentatywnej grupie Polaków, którego celem było sprawdzenie wpływu szybkości stron internetowych na zachowanie internautów. Sprawdź, jakie wnioski płyną z otrzymanych w badaniu wyników. 

(więcej…)

Forum WebHostingTalk.pl kupione przez firmę Nazwa.pl

Hosting09 cze 20224 min. czytania

We wrześniu 2017 roku firma Nazwa.pl zakupiła forum WebHostingTalk.pl. Jako że pieniądze i duże transakcje lubią ciszę, tak i ten zakup odbył się nieco poza oczyma głównych obserwatorów tego rynku. Jest jednak na tyle znaczący, że warto go odnotować. W końcu WebHostingTalk.pl od lat cieszył się dużą popularnością wśród osób zainteresowanych branżą hostingową. Forum zostało założone przez Bartosza Gadzimskiego, który odpowiada za Zenbox, i zostało zakupione przez firmę Nazwa.pl. 

(więcej…)

Polski rynek był niegościnny dla 1and1. Firma wycofała się z Polski

Hosting09 cze 20225 min. czytania

Pod koniec maja 2017 roku rynkiem hostingu w Polsce wstrząsnęła wiadomość, o wycofaniu się z naszego kraju marki 1and1, czyli globalnego dostawcy usług w tym zakresie. Choć rozpoczęto z przytupem i dużym nakładem finansowym na start, to jednak stopniowo znaczenie 1and1 malało, a marka wciąż przegrywała rozpoznawalnością z konkurencją. Skutkiem tego była decyzja o wycofaniu się z polskiego rynku. Od 30 maja 2017 zakup usług 1and1 nie był już możliwy. Jak do tego doszło?

(więcej…)

Grupa Adweb – tragiczna historia jej upadku

Awarie, Hosting25 maj 202214 min. czytania

Do 2016 roku grupa Adweb była jednym z najważniejszych graczy na polskim rynku hostingowym. Marka była obecna na rynku ponad 14. lat, a do jej upadku przyczyniła się wielka awaria, która rozpoczęła się pod koniec lutego 2016 roku. Wystarczyło kilka tygodni, a Adweb zakończyło swoją działalność. Niestety blisko rok po wielkiej awarii cała historia znalazła swój tragiczny finał. Dokładnie 24 lutego 2017 roku po walce z ciężką chorobą zmarł Bartłomiej Juszczyk – założyciel Adweb. 

(więcej…)

Nowe DC OVH w Warszawie (2016)

Hosting25 maj 20224 min. czytania

Francuski dostawca usług hostingowych firma OVH poinformowała o budowie nowego centrum danych, które zlokalizowane zostanie w Warszawie. Zgodnie z zapowiedziami otwarcie nowej inwestycji powinno nastąpić jesienią 2016 roku. To kolejny krok ekspansji zagranicznej OVH. Założyciel firmy Octave Klaba poinformował, że możliwe jest jego wykonanie m.in. dzięki zasileniu kapitału firmy o dodatkowe 250 milionów dolarów. Odpowiedzialne za to są fundusze Brook Capital oraz KKR. 

(więcej…)

Globalna awaria OVH – listopad 2017

Awarie, Hosting25 maj 20225 min. czytania

Lider hostingu we Francji i jeden z największych graczy na rynku europejskim OVH musiał zmagać się z wielką awarią. Wszystko wydarzyło się 9 listopada 2017 roku, gdy w jednej chwili setki tysięcy serwisów internetowych w Europie zostało wyłączonych. To konsekwencja dwóch potężnych usterek w centrach danych OVH zlokalizowanych we francuskich Strasburgu i Roubaix. Jak to się skończyło?

(więcej…)