Atman: 1,35 mld zł inwestycji na ekspansję i zrównoważony rozwój data center

Hosting10 kwi 20242 min. czytania

Atman, uznany dostawca usług data center w Polsce, osiągnął znaczący kamień milowy, zabezpieczając inwestycję w wysokości 1,35 miliarda złotych od sześciu czołowych instytucji finansowych z Polski i Europy. To strategiczne finansowanie ma na celu rozbudowę istniejącej infrastruktury oraz budowę nowego kampusu danych WAW-3, co umacnia pozycję Atmana jako jednego z liderów w branży data center w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

(więcej…)

Alarm w branży hostingowej: Wzrost liczby ataków phishingowych na klientów

Hosting23 lut 20243 min. czytania

W ostatnim czasie obserwujemy niepokojący trend w branży hostingowej w Polsce. Coraz częściej klienci firm hostingowych padają ofiarami zaawansowanych ataków phishingowych. Celem tych ataków jest wyłudzenie wrażliwych danych, takich jak dane logowania do konta hostingowego, numery kart kredytowych, czy też informacje umożliwiające przejęcie konta. W niniejszym artykule przedstawimy, na czym polegają te ataki, jakie mogą być ich konsekwencje oraz jak możemy się przed nimi bronić.

(więcej…)

Jak polski internauta radzi sobie z awariami stron? Wyniki badania

Awarie, Hosting02 lis 20233 min. czytania

Stabilność serwisów internetowych to jeden z kluczowych czynników determinujących sukces każdej strony internetowej, a w Polsce wydaje się być to jeszcze bardziej istotne. Badania przeprowadzone przez SW Research na zlecenie serwisu JakWybracHosting.pl rzucają światło na tę kwestię, ukazując, że aż 68% użytkowników internetu w Polsce rezygnuje z korzystania ze strony internetowej, która boryka się z częstymi przerwami w działaniu.

(więcej…)

AWS wprowadza Europejską Chmurę Suwerenną w odpowiedzi na debatę dotyczącą danych w UE

Hosting25 paź 20232 min. czytania

W dniu 25 października 2023 roku, Amazon Web Services (AWS), jedna z czołowych globalnych firm oferujących usługi chmurowe, ogłosiła uruchomienie AWS European Sovereign Cloud, niezależnej platformy chmurowej skierowanej do klientów z Europy. Ta inicjatywa stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na suwerenność danych w regionie, szczególnie w sektorze publicznym oraz w branżach wysoko uregulowanych prawnie.

(więcej…)

WordPress.com wprowadza hosting i domenę na 100 lat

Hosting13 wrz 20231 min. czytania

Platforma hostingowa WordPress.com, działająca na rynku od prawie 20 lat, ogłosiła wprowadzenie nowego planu hostingowego o nazwie „Plan na 100 Lat”. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na długoterminowe zabezpieczenie swojej obecności w sieci.

(więcej…)

Polskie centra danych łączą siły: powstaje Stowarzyszenie Polish Data Center Association

Hosting11 maj 20233 min. czytania

Atman, Beyond.pl, Data4, Equinix i 3S, polskie firmy działające w sektorze centrów danych, ogłosiły powstanie Stowarzyszenia Polish Data Center Association (PDCA). Nowa organizacja ma na celu promowanie rozwoju polskiego rynku przetwarzania danych, poprzez stworzenie platformy współpracy między firmami, władzami i innymi partnerami. Ogłoszenie to miało miejsce podczas konferencji Data Center Nation w Warszawie 20 kwietnia 2023.

(więcej…)

10 rad: jak wybrać dobry hosting stron WWW?

Hosting11 maj 20234 min. czytania

Wybór odpowiedniego hostingu dla Twojej strony internetowej to kluczowy element sukcesu w internecie. To, jak szybko Twoja strona się ładuje, jak jest zabezpieczona i jak jest skalowalna, to wszystko zależy od hostingu. W tym artykule omówimy dziesięć kluczowych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając hosting współdzielony.

(więcej…)