WordPress.com wprowadza hosting i domenę na 100 lat

Hosting13 wrz 20231 min. czytania

Platforma hostingowa WordPress.com, działająca na rynku od prawie 20 lat, ogłosiła wprowadzenie nowego planu hostingowego o nazwie „Plan na 100 Lat”. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na długoterminowe zabezpieczenie swojej obecności w sieci.

(więcej…)

Polskie centra danych łączą siły: powstaje Stowarzyszenie Polish Data Center Association

Hosting11 maj 20233 min. czytania

Atman, Beyond.pl, Data4, Equinix i 3S, polskie firmy działające w sektorze centrów danych, ogłosiły powstanie Stowarzyszenia Polish Data Center Association (PDCA). Nowa organizacja ma na celu promowanie rozwoju polskiego rynku przetwarzania danych, poprzez stworzenie platformy współpracy między firmami, władzami i innymi partnerami. Ogłoszenie to miało miejsce podczas konferencji Data Center Nation w Warszawie 20 kwietnia 2023.

(więcej…)

10 rad: jak wybrać dobry hosting stron WWW?

Hosting11 maj 20234 min. czytania

Wybór odpowiedniego hostingu dla Twojej strony internetowej to kluczowy element sukcesu w internecie. To, jak szybko Twoja strona się ładuje, jak jest zabezpieczona i jak jest skalowalna, to wszystko zależy od hostingu. W tym artykule omówimy dziesięć kluczowych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając hosting współdzielony.

(więcej…)

Jak szybkość stron internetowych wpływa na zachowanie internautów? Najnowsze badanie

Hosting20 gru 20225 min. czytania

Każdy z internautów nie raz spotkał się z sytuacją, że interesująca go strona internetowa ładowała się bardzo wolno. Jeżeli czas oczekiwania na dane treści jest zbyt długi, to z dużym prawdopodobieństwem odbiorcy z nich zrezygnują. Serwis JakWybraćHosting.pl zlecił agencji SW Research badanie na reprezentatywnej grupie Polaków, którego celem było sprawdzenie wpływu szybkości stron internetowych na zachowanie internautów. Sprawdź, jakie wnioski płyną z otrzymanych w badaniu wyników. 

(więcej…)

Forum WebHostingTalk.pl kupione przez firmę Nazwa.pl

Hosting09 cze 20224 min. czytania

We wrześniu 2017 roku firma Nazwa.pl zakupiła forum WebHostingTalk.pl. Jako że pieniądze i duże transakcje lubią ciszę, tak i ten zakup odbył się nieco poza oczyma głównych obserwatorów tego rynku. Jest jednak na tyle znaczący, że warto go odnotować. W końcu WebHostingTalk.pl od lat cieszył się dużą popularnością wśród osób zainteresowanych branżą hostingową. Forum zostało założone przez Bartosza Gadzimskiego, który odpowiada za Zenbox, i zostało zakupione przez firmę Nazwa.pl. 

(więcej…)

Polski rynek był niegościnny dla 1and1. Firma wycofała się z Polski

Hosting09 cze 20225 min. czytania

Pod koniec maja 2017 roku rynkiem hostingu w Polsce wstrząsnęła wiadomość, o wycofaniu się z naszego kraju marki 1and1, czyli globalnego dostawcy usług w tym zakresie. Choć rozpoczęto z przytupem i dużym nakładem finansowym na start, to jednak stopniowo znaczenie 1and1 malało, a marka wciąż przegrywała rozpoznawalnością z konkurencją. Skutkiem tego była decyzja o wycofaniu się z polskiego rynku. Od 30 maja 2017 zakup usług 1and1 nie był już możliwy. Jak do tego doszło?

(więcej…)

Grupa Adweb – tragiczna historia jej upadku

Awarie, Hosting25 maj 202214 min. czytania

Do 2016 roku grupa Adweb była jednym z najważniejszych graczy na polskim rynku hostingowym. Marka była obecna na rynku ponad 14. lat, a do jej upadku przyczyniła się wielka awaria, która rozpoczęła się pod koniec lutego 2016 roku. Wystarczyło kilka tygodni, a Adweb zakończyło swoją działalność. Niestety blisko rok po wielkiej awarii cała historia znalazła swój tragiczny finał. Dokładnie 24 lutego 2017 roku po walce z ciężką chorobą zmarł Bartłomiej Juszczyk – założyciel Adweb. 

(więcej…)

Nowe DC OVH w Warszawie (2016)

Hosting25 maj 20224 min. czytania

Francuski dostawca usług hostingowych firma OVH poinformowała o budowie nowego centrum danych, które zlokalizowane zostanie w Warszawie. Zgodnie z zapowiedziami otwarcie nowej inwestycji powinno nastąpić jesienią 2016 roku. To kolejny krok ekspansji zagranicznej OVH. Założyciel firmy Octave Klaba poinformował, że możliwe jest jego wykonanie m.in. dzięki zasileniu kapitału firmy o dodatkowe 250 milionów dolarów. Odpowiedzialne za to są fundusze Brook Capital oraz KKR. 

(więcej…)

Globalna awaria OVH – listopad 2017

Awarie, Hosting25 maj 20225 min. czytania

Lider hostingu we Francji i jeden z największych graczy na rynku europejskim OVH musiał zmagać się z wielką awarią. Wszystko wydarzyło się 9 listopada 2017 roku, gdy w jednej chwili setki tysięcy serwisów internetowych w Europie zostało wyłączonych. To konsekwencja dwóch potężnych usterek w centrach danych OVH zlokalizowanych we francuskich Strasburgu i Roubaix. Jak to się skończyło?

(więcej…)