WordPress.com wprowadza hosting i domenę na 100 lat

Hosting13 wrz 20231 min. czytania

Platforma hostingowa WordPress.com, działająca na rynku od prawie 20 lat, ogłosiła wprowadzenie nowego planu hostingowego o nazwie „Plan na 100 Lat”. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na długoterminowe zabezpieczenie swojej obecności w sieci.

Oto kluczowe informacje dotyczące nowego planu:

  1. Cel planu: Plan został stworzony z myślą o osobach i organizacjach chcących zabezpieczyć swoje cyfrowe dziedzictwo na przyszłe pokolenia. Dotyczy to zarówno rodzin pragnących zachować swoje cyfrowe aktywa, jak i założycieli firm chcących dokumentować historię swojej działalności.
  2. Rejestracja domeny na stulecie: W ramach planu użytkownicy mają możliwość zarejestrowania swojej domeny na pełne 100 lat, co stanowi znaczące wydłużenie w porównaniu do standardowych 10-letnich rejestracji.
  3. Zaawansowane zabezpieczenia: WordPress.com zapewnia wielokrotne kopie zapasowe treści użytkownika w różnych lokalizacjach geograficznych. Dodatkowo, jeśli strona jest publiczna, jest ona automatycznie archiwizowana w Internetowym Archiwum.
  4. Protokoły własności: Plan ułatwia procesy takie jak przekazywanie własności strony czy jej obdarowywanie.
  5. Wsparcie: Użytkownicy Planu na 100 Lat mają dostęp do wsparcia na najwyższym poziomie od specjalistów WordPress.com.
  6. Koszt: Cena Planu na 100 Lat wynosi jednorazowo $38,000.

Wprowadzenie tak długoterminowego planu hostingowego jest nowością na rynku i świadczy o adaptacji firm do zmieniających się potrzeb użytkowników w zakresie trwałości i bezpieczeństwa cyfrowego dziedzictwa.